HTML

Librarius

Egy kult-közösség írásai: nyers, szabad, szórakoztató. Könyv, színház, film, buli, minden, ami felkavaró és élményszerű. Ha még többet akarsz tőlünk olvasni: www.librarius.hu

Friss topikok

  • Erzsébet Czebe Tóth: @mirx: mióta függ a pártállástól a zenei hallás????? Te zöldségeket beszélsz illetve irogatsz a sz... (2014.09.05. 08:59) ByeAlex, leírva

Linkblog

Jaj, nagyon nehéz időszak

2011.02.10. 20:20 Librarius

Gyilkosság, erőszak, tüntetés, fosztogatások. De mi is történik valójában Egyiptomban? Egy egyiptomi műfordító barátunkat kértük arra, hogy közölhessük a napokban írt levélét, amiben belülről nézve láthatjuk az eseményeket. A nevét kérésére nem közöljük. Fél, mert kiszolgáltatott, kisgyermeke van. A levele szívszorító, helyszíni tudósítás a forradalmak és a hatalmi erőszak természetéről.

Jól vagyok, hála Istennek, a családban is mindenki jól van... De nagyon fájdalmas és szívszorító a helyzet Egyiptomban. Valamennyit csillapodott, de még mindig nem ért véget.

Na, kicsit mesélek neked az eseményekről. Január 25-én kezdődtek a tüntetések, amelyek később forradalommá váltak. Egyetlen igényük volt, hogy a korrupt belügyminiszter lemondjon, és menjen a hatalomból. Mert nagyon gazember volt, zsarnoksággal rendelkezett a nép fölött. De ő a rendőrséget használta, hogy elfojtsa a tüntetést. Öt fiatalt öltek meg, és sokan megsérültek.

Aztán még egyszer kivonultak az emberek a pénteki közös ima után, minden mecsetből összeszaladtak a legnagyobb terekre. De haragvósabbak voltak, mint az első napon. A haragpénteknek nevezték. Nagyobb lett az igényük, az egész kormány buktatása, még az öreg elnököt is el akarták zavarni, aki 30 éve uralkodott az országon. Korrupció miatt, munkanélküliség miatt, Amerika iránt és Izrael iránt lévő ügynökség miatt, szegénység miatt.

De az elfojtás borzalmasabb volt, mint a kezdetekben, lőfegyvert is használták a rendőrök a tüntetők ellen, rengeteg fiatal meghalt, és a végén a tüntetők is az erőt kezdték használni. Fölégettek minden rendőrőrsöt, minden rendőrségi kocsit, és estefelé minden rendőr elmenekült. Sehol nem maradt rendőr, még a börtönöknél dolgozó rendőrök is eltűntek, ennek következtében minden rab kiszabadult, és a rendőrség hiányában, amelynek még mindig homályos az oka, lehet hogy rendőrségi parancsok alapján, vagy valaki fizetett neki, nem tudjuk pontosan, hogy ki szőtte az összeesküvést, de ettől kezdve az egész országban fegyveres rabok, és mindenféle szedett-vedett ember fegyverrel, kocsival körbement az utcákban, kifosztották az autókat, az üzleteket, a házakat, megöltek az embereket, mindenféle ijesztő dolgot követték el az ártatlanok ellen. Jaj, nagyon nehéz időszak volt, nagyon féltünk, napokig álltak a férfiak a házuk előtt, késsel vagy bottal, hogy megvédik a családjukat és a tulajdonukat, és így maradtak ébren reggelig.

 

 

Bővebben

Szólj hozzá! · 1 trackback

Címkék: egyiptom forradalom librarius

A bejegyzés trackback címe:

https://librarius.blog.hu/api/trackback/id/tr332652394

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: Egyiptom - mint itthon 2011.02.11. 05:46:49

Hoszni Mubarak elnök viszonylag lemondott. Mármint nem mondott le egészen, de átadta az elnöki hatalmat alelnökének. Annak, akit ő választott ki.A nyugati és középső moszlim világ forrong. Néhány arab államban tömegek nyilvánították ki, hogy a hatalom ...

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása